Posted on: جولای 21, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

[ad_1]

کسب و کار به عنوان معمول

آیا این وضعیت حلقه بل ؟ با توجه به اثبات یافته های مشاوران عمدتا نشان می دهد هرگز در صبح اولین روز هفته (با اشاره به تقویم میلادی) – در اولین اطراف high noon.

بر خلاف باور عموم این گونه از انسان ها دچار شدید حجم کار که رسما از محدوده بعد از ظهر دوشنبه تا پنج شنبه (دیر) شب; این شرایط باعث می شود آن را تقریبا غیر ممکن است برای آنها را به صورت فیزیکی در دسترس با توجه به هر گونه سوالات مهم و یا نیازهای محلی بخش است.

در نتیجه بهره وری در مورد دست زدن به ‘حساس’ مشکل یا بحرانی دیگر حوادث را نمی توان به دست آورد راه آن باید به دلیل عدم گرانبها ساعت حضور. به عنوان یک ماده در واقع کسب و کار اعضای تیم اساسا مصرف با وظایف است که باید با توجه به انجام سفت و سخت برنامه زمان و مستمر مهلت داده الزامات عمل واحد.

به عنوان یک نتیجه منطقی احتمال درگیری های بالقوه تمایل به وجود می آیند دیر یا زود.

این می رود بدون گفت که گاهی اوقات وجود دارد ضرورت خودسرانه راه حل یعنی نقش فرایند مالک و/یا کسب و کار هماهنگ کننده خواسته خواهد شد که برای به هر حال: عملا و در حالت ایده آل, زبان, شما باید به سرعت روشن کردن چه نوع از کارهای روزمره نیاز به شناسایی به عنوان برترین کسب و کار موارد در نتیجه اولویت روزانه عملکرد.

در واقع وجود داشته است موقعیت های متعدد آن زمانی آشکار شد که منابع است که می شده اند مورد نیاز به سادگی در دسترس نیست در نتیجه باعث فوری به تعویق افتادن پروژه های اصلی مطالب.

به هر حال اصل ‘گرفتن یک چک باران’ بازی یک گردان در زندگی کسب و کار ما در هر صورت با توجه به ماهیت وظایف روزانه یا پروژه مسائل. برای اینکه یک داستان کوتاه رسیدن و حتی نگه داشتن لازم سازش بر تصمیم ما سنگین وزن کارفرمایان تبدیل به یک مسئولیت بزرگ است.

در نگاه به گذشته شما باید به طور کامل آگاه از این واقعیت است که اصل ” کسب و کار به عنوان معمول است و نه آسان به پیاده سازی در پروژه های معمول داده های روزانه احتمال تغییرات غیر منتظره از برنامه های استراتژی, سیاست و رفتار است.

داخل و فرهنگی جزء

با اشاره به برخی از جنبه های فرهنگی آن در نظر گرفته شده است بسیار ضروری به ویژه از آنجا که شما تقریبا به طور دائم در مواجهه با این موضوع که در طول کل فرایند از یک پروژه بزرگ است.

که در آن برای شروع ؟ شما چگونه تعریف فرهنگ مبتنی بر مسائل ؟

یک مسئله ای که قطعا به ذکر است که معاملات با فلسفه پذیرایی. از آنجا که قوانین داخلی برای ارائه جذاب comestibles در جلسات به طور چشمگیری تغییر کرده شما بهتر است مراقب باشید در راه اندازی جلسات. برای جلوگیری از احتمال موقت ضعف یا ناخواسته گلو خشکی من پیشنهاد برگزاری سه ساعت ماندگار reunions در حداقل.

که راه بهره وری و انگیزه است که قطعا نجات داد در حالی که – حداقل.

من مطمئن هستم که بسیاری از شما در حال حاضر شنیده در مورد لباس های گاه به گاه بعد نام مستعار جمعه گاه به گاه. در واقع این روز از هفته قرار است به ‘نقطه روی من” پس از یک اگزوز هفته به طور مداوم اثبات تلاش و استقامت. آن را به عنوان برجسته واقعی به خصوص به این دلیل در روز جمعه مشاوران اصولا نمی skulk در اطراف. شما لازم نیست که به ترس متهم به شرح زیر است: “لباس های گاه به گاه روز است که صدمه زدن به ما بهره وری ما نیاز به آن را لغو. ما بر این باوریم که کارکنان کار سخت تر زمانی که آنها ناراحت کننده به پوشیدن لباس. با این حال شما هنوز هم باید قادر به بلند کردن سلاح های خود را.”

در صورتی که شما می توانید فکر می کنم از برخی دیگر خلاق و منحصر به فرد امکانات برای سازماندهی که بعد لطفا به من ارسال شده است. شاید ما در نهایت می تواند رسیدن به چنین فوق العاده hypes از انگیزه نیز هست.

نظرت در مورد زیر خنده دار ایده که فقط به ذهن من آمد: چرا که نه قرار دادن در یک turtleneck ژاکت که خانم ها ممکن است پرستمش ؟

اگر شما واقعا به دام افتاده در آن وضعیت تنها چیزی که ممکن است کمک به این است که مطابق با این اصل: “مادر ضرورت اختراع.” – موفق باشید!

بالاتر از همه من باید به طور خلاصه اشاره به اصطلاح ” رئیس تعطیلات روز یک موضوع است که از نزدیک در ارتباط با ایده جمعه گاه به گاه. این ‘B. V.” روز است و به طور کلی قرار است به یک دلیل واقعی برای جشن; هنگامی که زمان آن فرا رسیده که آن را امتحان کنید به طور جدی قطع و انجام بهترین خود را!

چگونه می توانم شما را مدیریت به قرض گرفتن یک صندلی اضافی برای یک آینده جلسه – بدون شوخی این یک وضعیت است که به معنای نسبتا بی ضرر است اما بسیار نماینده در همان زمان با توجه به چندین جامد تجارب نویسنده در طول سال گذشته است.

این اتفاق اغلب به علت محدود صندلی فرصت ها در اتاق جلسه این روز است. آیا شما اساسا موافق بر این رفتار نشان داده شده در بالا و یا آیا شما فکر می کنم که این سوال سختی می تواند به کار گرفته شده حتی با مراقبت و توجه بیشتر?

در حال حاضر اجازه می دهد تا حرکت به پیدا کردن چگونه به (re)عمل می کنند زمانی که شما قصد به دست آوردن ستایش و افتخار است که شما سزاوار بدون شک دیر یا زود. در سطح بین المللی صحبت ما تعریف رسمی این وضعیت ‘صورت’; این امر عمدتا به صورت تلاش برای متواضعانه درخواست برای جمع آوری.

بعدی در لیست من از مسائل فرهنگی یک مثال است که نشان می دهد مشکل از ارتباط مناسب مسئله ای است که بارها و بارها درک شده در این پروژه به دلیل آن احتمالا اجتناب ناپذیر در میان انسان ها: “Dilbert من مرد شما از ماندن و نگه داشتن به هسته. این است که خوب است ؟ من نمی دانم آنچه در آن به معنی.”

باور کنید یا نه استرس اتفاق افتاد به عنوان عامل کلیدی تقریبا در همه زمان ها. اما بدیهی است که وجود دارد برخی از تفاوت در مورد تعریف از استرس است.

علاوه بر این, شما واقعا آشنا با ادب راه انتقال اطلاعات ؟ اگر نه لطفا یک دوم و مورد مداقه قرار دادن زیر به نقل از Dilbert: “من شنیده ام که شما نمی خواهد به بازاریابی اطلاعات آنها نیاز دارید. من به ترتیب کاهش و دعوت برای پیوستن به خود توهم است. سیستم شما کار می کند. دفعه بعد سعی کنید کوتاه آن را به ‘Bah’.”

در حال حاضر ما فقط یک skip hop و پرش دور از نشست حقایق است. در اینجا ما به نمایش برخی آبدار مسائل است که به نوعی برای جلسات امروزه. پس از اجرای یک جلسه واقعی فرهنگ غالب در زندگی کسب و کار ما, من می خواهم برای جلب توجه خود را به برخی متنوع مطالعات موردی به نمایندگی از جوهر زندگی است.

اول از همه آن است و نه مهم است که بدانید که در حال رفتن به رئیس جلسه و چه مدت آن را قرار است به آخرین.

در این مورد فقط به یاد داشته باشید قوانین غذا (آن را توصیه به رفتن برای بیش از 3 ساعت) و به طور کلی اهمیت که من صحبت در مورد مدت کوتاهی قبل از این آیتم استفاده کنید. طرف خوب است این واقعیت است که با وجود بی ادب تنظیم بالا شما قطعا سرگرم به خوب و راحت غذا یا چیزی مشابه. به عنوان شما می توانید و سپس ببینید استثنا ثابت می کند حکومت!

هرگز به ذهن کسی باید سعی کنید به کشف کردن مطالب و یا دستور کار این نشست است. اما به نظر می رسد استراتژیک مناسب به معقول برخی نکات از قبل به منظور برنده شدن مخاطبان در دراز مدت:

“با تشکر از همه شما برای آینده. هیچ برنامه خاص برای این جلسه. به طور معمول ما فقط می خواهیم نامربوط عاطفی اظهارات در مورد چیزهایی که ما زحمت. صبر من آن لگد… وجود دارد هرگز زمان به هر کار انجام می شود.”

این سوال اساسی است که به طور خودکار به وجود می آید: آیا ما همیشه می دانید که چرا ما در حال تنظیم جلسات این روز ؟

چه حتی بیشتر مهم برای موفقیت نهایی چنین با جمع آوری یک دسته از پروژه محور ملی و بین المللی مردم است به صراحت توضیح داده شده توسط معروف “Buzzword Bingo” بازی. امروزه ما نیز آنرا مزخرف یکنوع بازی شبیه لوتو است که قطعا اجازه می دهد تا برای زنده ماندن به هر جلسه از جهنم است.

خلاصه تمام جنبه های نشان داده شده تا کنون من باید نتیجه گرفت که بهترین ایده خواهد بود مطابق با تمام روز جلسه هیات در صفحه اصلی; این رویداد می تواند به شرح زیر است: “اجازه دهید به شکل زیر تیم به تواند کارآمد تر: Ted انجام خواهد شد نشت تصادفی. آلیس شما نقد دکور و من یک شناور.”

صادقانه صحبت من مطمئنا مورد علاقه یک BYOB-سقف-حزب ما رئیس اطاقک. اگر شما هنوز هم نمی خواهم در این راه از هدف به دست آوردن نتایج و موفقیت های شخصی, من فقط می توانم پیشنهاد شما این فرصت است که باید برای شما آشنا است. آن را به نام ‘پاورپوینت مسمومیت و بسیار محبوب در شرکت های بزرگ.

شاید این ممکن است به عنوان مثال کامل از ماندن مبتنی دوباره.

در حال حاضر از آن زمان به پایین به کسب و کار ASAP – ضمنا شما یک سرنخ که چگونه یک روز کاری معمولی باید نگاه مانند? آنچه در مورد مثال زیر به عنوان Dilbert به یاد می آورد: “من خیلی انگیزه خود بحث پپ دیروز که من آمد به کار ده دقیقه زود است.” – با این وجود که نمی خواهد آن را انجام دهد به هر حال اگر این گروه استفاده می شود برای شروع کردن در نه.

سلب مسئولیت — تمام شخصیت ها ظاهر می شود در این کار ساختگی هستند. هر گونه شباهت به واقعی افراد زنده یا مرده است صرفا تصادفی. این قطعه از نوشتن محتوای مخصوص افراد بزرگسال. خواننده را اختیار درخواست شده است. پس من با استفاده از عصاره یا بخشی از مردم دیگر با این نسخهها کار برای ارجاعی اهداف من می خواهم به دادن اعتبار به نویسنده ترتيب اسکات آدامز.

[ad_2]

Leave a Comment