Posted on: دسامبر 14, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

جنس این لوله ها از چدنلوله چدن ریخته گری است و بر حسب نوع کاربرد آنها انواع و مقدار آلیاژ شکل و طول لوله نوع اتصالات آنها با متفاوت است و اغلب در سیستم لوله کشی فاضلاب و برای جمع آوری آب های سطحی استفاده می شوند. در خرید این نوع اتصالات فولادی بایستی دقت داشت که این محصولات می توانند فشار و دمای زیادی را تحمل کنند.

در آبرسانی و جمع آوری فاضلاب عمدتا از لوله های آهنی و پلاستیکی استفاده می شود.نصب لوله پلی اتیلن لوله های آزبست سیمان و لوله های بتونی نیز در جمع آوری فاضلاب کاربرد دارند البته استفاده این نوع از لوله ها به دلیل مشکلات زیست محیطی و تعمیر و نگهداری پر هزینه رو به انقراض است. کاربرد لولههای PVC فشار ضعیف در لوله کشی تهویه آب باران و اتصال برای آب باران بالکنها و لولههای اتصالی توالتها است اما کاربرد لولههای PVC فشار قوی در سیستمهای فاضلاب ساختمان به عنوان لولههای عمودی و جمع آوری کننده و لوله تخلیه اصلی فاضلاب است .

از انواع لوله های مورد استفاده در صنعت می توان به لوله های فولادی، مسی و پلیمری اشاره کرد. قطعه دوم مورد اتصال را وارد واشر لاستیکی نموده به طوریکه لبه آن روی رگه برجسته میانی قرار گیرد . این نوع لوله به علت قیمت تمام شده پایین در سال های گذشته بیشترین مورد مصرف را در شبکه های آبرسانی داشته است. سیستم لوله کشی گاز باید به اندازه ای باشد و به گونه ای طراحی و نصب شود که پاسخگو و تامین کننده گاز برای حداکثر تقاضای ممکن در یک سیستم بوده و بتواند گاز مورد نیاز برای هر خروجی را دست کم با حداقل فشار مورد نیاز آن خروجی تامین کند.

میتوان از لوله سیاه برای گازرسانی منازل و سیستمهای شوفاژ نیز استفاده کرد، به این دلیل گاهی از آن با عنوان لوله گازی و یا لوله شوفاژی نیز نام برده میشود. با توجه به استفاده روز افزون از لوله هاي پلاستيكي در تأسيسات صنعتي و ساختمانهاي كشور و توليـد و توزيـع انـواع مختلـف لوله هاي پلاستيكي با نامها و جنسهاي مختلف به موازات توسعه صنعت پتروشيمي، انتخاب و خريد بهترين و مناسب ترين نوع لوله ي پلاستيكي براي يك كاربرد خاص آسان نميباشد و نيازمند مطالعه و شناخت انواع معمول اين لوله خرید لوله مانیسمان بدون درز هاست.

Leave a Comment