Posted on: دسامبر 2, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

در زندگی پرمشغله امروزی، وجود سیستم هوشمند موجب راحتی و سرعت بخشیدن به امور روزانه خواهد شد. Z-Wave و ZigBee به عنوان شبکه مش در نظر گرفته می شوند. مهم تر از همه این که Z-Wave در دستگاه های زیادی قرار نمی گیرد. قابلیت ایجاد یک برنامهی زمانبندی از دیگر مواردیست که در هوشمندسازی سیستم روشنایی اهمیت دارد. در این شرایط هر دستگاهی که در محدوده باشد می تواند با دستگاه دیگر ارتباط داشته باشد. با وجود این موارد دیگر جای نگرانی نخواهد بود. در موارد دیگری که این سناریو ممکن است فعال شود در زمان یخ زدگی و سرمای شدید است که البته کمتر این اتفاق می افتد. به کمک این موارد می توانید سایر وسایل را به هم وصل کنید. معمولا وای فای های استاندارد هم انرژی زیادی مصرف می کنند. با اینحال اگر می خواهید هزینه های انرژی تان را کمتر کنید خرید لامپهای هوشمند می تواند مفیدتر باشد. در خانه هوشمند شما به راحتی می توانید همه چیزِ خانه را از هرکجایی که هستید حتی اگر آن سر دنیا باشید به راحتی کنترل کنید.

اگر کسی زنگ در خانهی شما را به صدا درآورد، زنگ در ویدئویی از طریق تلفن همراه شما را مطلع میسازد. این موضوع بدین معنی است که چنین دستگاه هایی داده ها را به گوشی شما یا به همدیگر ارسال می کنند. با این روش علاوه بر این که در هنگام حضور فرد همه ی بخش به درستی کار می کنند و شرایط مطلوبی را فراهم می آورند ، هنگامی که فرد در ساختمان حضور ندارد هم می تواند بر عملکرد این سیستم ها نظارت هوشمند سازی خانه با الکسا داشته باشد. این دو شاخه ها هنوز هم بسیار حجیم هستند. در این پروژه همچنین به وسیله هاب مرکزی خانه های هوشمند، درب پارکینگ نیز به صورت هوشمند کنترل میگردد. کرسترون از سال ۱۹۷۱ در صنعت هوشمندسازی ساختمان فعالیت دارد و هوشمندسازی پروژه های مسکونی، تجاری، هتلی، بیمارستانی، ورزشگاه و نظامی در رزومه این شرکت دیده می شود. تجهیزات هوشمندسازی خانه دارای تنوع بسیار زیادی هستند که با توجه به بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه و نیازهای مشتری انتخاب میشوند. بدین ترتیب انتخاب نوع مجموعههای متنوع تأسیسات بر نحوه اجرای مراحل و تجهیزات هوشمند سازی تأثیر میگذارد.

هزینه هوشمندسازی یک ساختمان ، ویلا ، هتل و یا یک بیمارستان با کیفیت تجهیزات و ظرافت اجرای هوشمندسازی رابطه مستقیمی دارد .هنگام اسمارت کردن خانه یا ویلا ، هرچه کیفیت تجهیزات و دقت هوشمندسازی ساختمان یا ویلا بالاتر باشد متعاقباً هزینه تمام شده آن بیشتر خواهد بود . سیستم هوشمند ساختمان در مراکز اداری-تجاری شرایطی را فراهم می آورد که به راحتی و از راه دور بتوان تاسیسات و لوازم الکترونیکی موجود مانند کنترل روشنایی فضاهای مشاع ،مباحث امنیتی فیزیکی ،کنترل تردد ،تاسیسات مکانیکال و الکتریکال را کنترل کرد و به پورتال مرکزی مجتمع متصل شد. در مواردی که دستگاه به هاب مرکزی وصل نمی شود نمی توان آن را بخشی از دستگاه به حساب آورد. یا یک سناریو سرگرمی برای یک اتاق مشخص کنید که با فعال شدن آن چراغ اتاق روشن و موسیقی پخش شود. شرکت SmartThings در سال ۲۰۱۲ کمپین کیک استارتر را راه اندازی کرد و 1.2 میلیون دلار برای تأمین بودجه سیستم خانگی هوشمند خود به آن اختصاص داد. به عنوان مثال به محض رسیدن کاربر به در ورودی منزل، لامپ روشن و به محض خارج شدن کاربر از منزل لامپ خاموش می شود.

در اتاق کنترل همه دستورات کنترلی مثل روشن و خاموش کردن تجهیزات سرمایشی، باز و بسته شدن شیرهای آب و… با فعال شدن کارت توسط قسمت پذیرش، دمای اتاق به مقدار معینی تنظیم می شود. هرچند دوشاخه های هوشمند کمک تان می کنند روشن یا خاموش بودن دستگاه ها را بررسی کنید اما برای صرفه جویی در انرژی، لامپ های هوشمند گزینه بهتر و مناسب تری هستند. برای خانه هوشمند یک ریموت کلی طراحی شده و حتی برای خاموش و روشن کردن سینمای خانگی نیاز به کنترل جداگانه نخواهید داشت و به جای استفاده از کنترل های متعدد تنها با یک کنترل میتوانید تمام دستورهای خود را اجرا کنید. به عنوان یک قانون کلی به خاطر داشته باشید که بیشتر لامپ های ال ای دی با کیفیت و لامپ های CFL چنین مشخصاتی دارند. به عنوان مثال آیا می دانستید که ارتباط وای فای در گوشی های شما می تواند مورد حمله هکران قرار گیرد؟ علاوه بر این شما نمی توانید همه روشنایی های موجود در خانه را خودکار کنید. علاوه بر این، وای فای یک شبکه متمرکز محسوب می شود. علاوه بر این همه ارتباطات در این دستگاه ها رمزگذاری شده اند.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هوشمند سازی برق خانه.

Leave a Comment