Posted on: جولای 15, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

[ad_1]

اگر من به شما یک کلمه برای تعریف مدیریت موفقیت آن خواهد بود تکرار. اگر شما تا به حال 10 از شما کار برای شماچگونه به خوبی می شما انجام می شود امروز ؟ جواب شما تا به حال بهتر بود عالی (در غیر این صورت شما می رویم به آتش خودتان!). واقعیت این است که شما ارتقا به مدیر چرا که شما واقعا یک کارمند خوب است. در واقع شما احتمالا بهترین و است که چرا شما رو مدیر ، اگر شما می خواهید برای ساخت یک تیم بزرگ به سادگی استخدام آموزش و حفظ 10 از شما!

در حال حاضر اجازه دهید این تئوری به عمل. چگونه می توانم به شما انجام این کار ؟ هنگامی که شما خود را شناسایی استاندارد حامل که من با فرض همان کیفیت و ویژگی های شما (صداقت و اخلاق کار, نگرش مثبت, عقل, ارتباط, مهارت های, و غیره.) شما شروع به آموزش آنها را به آنچه که شما ساخته شده است که شما آنقدر موفق بود. به عبارت دیگر شما در پیدا کردن افرادی مانند خود را و سپس شما به سادگی آنها را آموزش روز به روز, چگونه مدل موفقیت خود را; آن را که ساده است! اگر شما انجام این کار به اندازه کافی طولانی خیلی زود آنها تکرار عملکرد خود را. هنگامی که شما یک کارمند انجام این کار شما به سادگی ادامه به بعد تا زمانی که کل تیم خود را مدل شما!

کلیدی در اینجا این است که آموزش آنها را چگونه به مانند شما نیست نشان دادن چگونه به مانند شما با انجام این کار برای آنها. بسیاری از مدیران به اشتباه این دو. آنها فکر می کنند که به مدل عملکرد و آموزش مردم چگونه به موفقیت باید آنها را به سادگی انجام یک معامله در مقابل آنها (برای مدیران فروش این خواهد بود فروش یک معامله). هنگامی که شما نشان داد راه حق و کارکنان شاهد آن SHAZAAAM! – آنها در حال حاضر درست مثل شما! متاسفانه, آن کار نمی کند که راه. وجود دارد یک ضرب المثل قدیمی “شما می توانید گرفتن یک ماهی ها و خوراک کسی که برای یک روز و یا شما می توانید آنها را به ماهی ها و خوراک آنها را برای یک عمر!” در این مثال من به شما گیر افتاد آنها ماهی است. آنچه شما واقعا نیاز به انجام است آموزش آنها را به ماهی.

آموزش کارکنان خود را به ماهی مثل شما!

اجازه بدهید شما را به برخی از مراحل ساده به آموزش مردم خود را چگونه به ماهی:

دریافت به کارکنان خود را در روزانه هنگ آموزش: شما نمی توانید به آموزش کارکنان توسط نیروی تغذیه یک دسته از دانش در یک دوره کوتاه از زمان. شما نیاز به آموزش آنها را به تکه های اندازه (مهارت ها) در طول زمان است که منجر به شکل گیری عادت. این به معنی داشتن یک برنامه آموزشی و سپس با صرف بیش از 30 دقیقه در هر روز داشتن آنها را مطالعه و یادگیری است.

آنها را به عمل و نقش بازی کردن: آیا فقط موعظه اما آنها را تمرین آنچه شما موعظه. آنها هرگز ایجاد عادات روزانه بدون تمرین و تکرار. آن است که یک پیش نیاز اساسی برای موفقیت است.

نظارت بر اعمال و رفتار خود را: نظارت خود را اعمال و رفتارهای روزانه به ایجاد تنظیمات. شما می خواهید برای گرفتن اشتباهات قبل از تبدیل شدن آنها به عادات بد. ساختمان عادات خوبدر طول زمان نتایج همیشه ستارگان!

به دنبال این فرایند ساده برای 30 روز و شما را ببینید نمایی بهبود در کارکنان خود را. شما خواهید دید هنرمندان بالا در همه جا شما نگاه کنید. شما خواهید دید شما!

[ad_2]

Leave a Comment