Posted on: دسامبر 2, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

رابط های NVMe بیشتر برای هارد SSD سرور به کار می رود. در صورتی که حافظه پنهان هارد سرور ۶۴ مگابایت، ۱۲۸ مگابایت یا حتی هارد سرور 1.2 ترابایت بالاتر است. هر چه این عدد بالاتر باشد تحمل پذیرتر است و تعداد دفعات پاک کردن و رایت کردن بیشتر است. اما چه ویژگی هایی را باید به هنگام خرید یک هارد دیسک اورجینال مد نظر قرار داد؟

در ابتدا باید انتخاب کنید که از چه رابطی میخواهید استفاده کنید؟ 80) هستند که به طور خاص از فناوری hot swap پشتیبانی می کنند. ها سرعت خواندن و نوشتن دیتاهای تراکنشی را فراهم میکنند بر خلاف hdd ها که برای Random Read باید قبل از شروع انتقال داده، هد روی مکان دقیق داده موجود در پلاتر دیسک قرار گیرد، SSD ها هیچ قسمت متحرک یا پلاتر گردان ندارند تا باعث مشکلات Latency و زمان تاخیر شوند در نتیجه دسترسی به داده سریعتر اتفاق میفتد. همچنین اگر کاربران به فضای ذخیرهسازی بیشتری نیاز داشته باشند میتوانند ترکیبی از هاردهای SSD و HDD را بر روی سیستم خود استفاده کنند.برای اینکه در اپلیکیشنهای Data-Intensive سرعت بیشتری داشته باشید استفاده از هارد درایوهای SSD توصیه میشود که در محیطهای انترپرایزی، کارایی بالا را به همراه زمان تاخیر پایین فراهم میکنند.

برای مطالعه بیشتر در این خصوص میتوانید به مقاله بررسی درایوهای HPE Solid State Disk Drive مراجعه کنید. DWPD مخفف Drive Writes Per Day است و به این معناست که حداکثر تعداد نوشتنها روی کل هارد درایو SSD در طول یک روز را نشان داده و در مدت زمان ۵ سال انجام میشود. اگر چنین کارایی از درایو ذخیرهسازی کامپیوتر خود نیاز ندارید، خرید انواع SATA 3 مقرونبهصرفهتر خواهد بود چون با قیمت برابر، حافظهی ذخیرهسازی بیشتری را ارائه میکنند.

Read Intensive: این نوع درایو ها برای اپلیکیشن هایی که به سرعت بالا و تاخیر در پاسخگویی پایین نیاز داشته باشند یک هارد بسیار مناسب نسبت به قیمت می باشند. درایوهای NVMe قیمت بالاتری دارند و باتوجه به گرانتر بودن ذاتی درایوهای SSD، انتخاب آنها نیاز به بررسی عمیقتر کاربرد نهایی دارد. اما در هارددیسکها (HDD)، که بیشتر لپتاپها و کامپیوترها از آن بهره میبرند، یک هد بر یک دیسک مغناطیسی قرار دارد و از این طریق فرایند نوشتن و خواندن اطلاعات صورت میگیرد. اما به جای اینکه داده روی یک دیسک مغناطیسی ذخیره شود، روی حافظههای فلش متصل به هم ذخیره میشود.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ظرفیت هارد سرور لطفا از سایت ما دیدن کنید.

Leave a Comment