Posted on: آوریل 17, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0
تاکید رئیس جمهوری بر شتاب‌بخشی به اجرای طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت

[ad_1]

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌ جمهوری، دکتر حسن روحانی امروز (جمعه،  ۲۹ فروردین‌ماه) در گفت‌وگو با بیژن زنگنه، وزیر نفت اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های اقتصادی دولت در یک سال اخیر و تحقق پیشبرد این برنامه‌ها بدون اتکاء بودجه کشور به درآمدهای نفتی که برای نخستین بار در تاریخ کشور تجربه شد، این فرصت بسیار مغتنم فراهم شده است تا بتوانیم هر چه بیشتر از خام فروشی نفت نیز فاصله بگیریم.

وی با اشاره به نوسان‌های شدید در بازار جهانی نفت و کاهش قیمت آن، گفت: شتاب دادن به برنامه‌های تدوین شده این وزارتخانه برای برای افزایش تولید فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از خام فروشی، می‌تواند آسیب نوسان‌های شدید بازار جهانی و کاهش قیمت نفت را بر اقتصاد نیز به حداقل ممکن برساند.

رئیس‌جمهور امسال را سال آماده‌سازی و بهره‌برداری از پروژه‌های بزرگ عمرانی و زیربنایی در کشور خواند و از وزیر نفت خواست به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که پروژه‌های بزرگ نفتی کشور طبق برنامه‌ریزی و زمان‌بندی تدوین شده، در موعد مقرر در سال جهش تولید به بهره‌برداری برسند.

روحانی افزود: چنانچه در مسیر پیشبرد این برنامه‌ریزی‌ها نیز مشکل و مانعی وجود دارد به‌سرعت این مشکلات به ستادی که برای این منظور در دفتر رئیس‌جمهور تشکیل شده، ارجاع شود تا هر چه سریع‌تر این موانع احتمالی با همراهی و همکاری برطرف شود.

وزیر نفت نیز در این گفت‌وگو گزارشی را درباره روند پیشرفت پروژه‌های نفتی، بازار جهانی نفت و تبادلات نفتی با کشورهای جهان ارائه کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment