Posted on: جولای 25, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

[ad_1]

چه باگاواد گیتا?

لرد کریشنا داوطلبان به ارابه راننده برای آرجونا در طول جنگ بین Kauravas و كاستى که خون بستگان مبارزه برای تاج و تخت از Hasthinapura. فقط قبل از جنگ شروع می شود آرجونا می خواهد برای دیدن رقیب ارتش و سفارشات خود را راننده ارابه او را در مقابل آنها و او می بیند تنها خود را از دانش و معرفت و قوم و خویش در این رقیب ارتش و کاملا دلسرد. تمایلی برای به دست آوردن تاج و تخت با کشتن خون خود و بستگان او پرتاب تیر و کمان خود را به زمین نشسته و در سودا. سپس کریشنا کنسول و او را تشویق می کند با تعالیم الهی خود را به انجام وظیفه بدون مراقبت ، در نهایت آرجونا می شود مورد نیاز روشن می رود و برای جنگ.

محدوده این مقاله:

خواندن Bhagavad Gita در آن اصلی اسکریپت (سانسکریت) بهترین است. اما وجود چندین ترجمه انگلیسی با ترجمه در دسترس است و کار Bhakthivedanta سوامی Prabhupata بنیانگذار ISKCON در نظر گرفته شده است در اینجا.

چه ISKCON?

ISKCON بین المللی جامعه برای کریشنا آگاهی تاسیس شد روپیه Bhakthi ودانتا سوامی Prabhupada در ایالات متحده و در حال حاضر آن را گسترش در سراسر جهان است. Prabhu نوشته است چندین کتاب عمدتا ترجمه از هندو مقدس, ترجمه او از باگاواد گیتا به زبان انگلیسی یکی از بهترین و ساده ترین (904 صفحه) و بررسی است در اینجا به نفع کسانی که مایل به یادگیری Bhagavad Gita و کسانی که نمی دانند که در زبان سانسکریت که زبان تعالیم اصل در دسترس هستند.

فرمت کتاب:

Sanjaya دادن زنده رله به نابینایان پادشاه Dhridharashtra پدر Kauravas در مورد حوادث در میدان جنگ Kurukshetra. از این رو Bhagavad Gita نیز موجود است در روایت خود را.(شاید این ممکن است اولین تفسیر زندگی می کنند در کل جهان)

Bhagavad Gita (گیتا به اختصار) شامل 18 فصل و هر یک با داشتن تعداد آیات به عنوان شناخته شده Slokas. آنها ذکر شده به شرح زیر است:

1. Arjuna Vishadha یوگا (غم Arjuna) 47 آیات

2. Sankhya یوگا (یوگا دانش) 72 آیات

3. کارما یوگا (یوگا از عمل) آیه 43

4. سرنوشت gyana یوگا (یوگا کارما از طریق دانش) آیات 42

5. سرنوشت Sanyasa یوگا (یوگا از چشم پوشی) 29

6. Dhyana یوگا (یوگا مدیتیشن) 47.

7. Gyana vigyana یوگا (یوگا از دانش و تجربه) 30

8. Akshara برهما Yogam (یوگا از رسیدن ابدی برهما) 28

9. رجا Vidhya رجا Guhya یوگا (یوگا راز عارف دانش) 34

10. Vibuthi یوگا (یوگا الهی شکوه) 42

11. Viswaroopa Dharsana یوگا (چشم انداز از خدا در جهانی شکل) 55

12. Bhakthi یوگا یوگا از خود گذشتگی 20

13. Kshetra kshetragna یوگا یوگا از محل مسکونی و نشین. 34

14. Gunathra vibhaga یوگا: سه Gunas (سه ساخته شده است در شخصیت) 27

15. Purushothuma یوگا: عالی بودن 20

16. Deyvasura sampath یوگا: مقايسه الهی و یوگا اهریمنی کیفیت. 24

17. Shradhathraya Vibhaga یوگا: تفاوت در عبادت با توجه به 3 gunas 28

18 مکشایی Sanyasa یوگا یوگا از چشم پوشی 78

خلاصه کوتاه از مطالب هر فصل است که در زیر آورده شده است که ممکن است کار به عنوان یک کاتالیزور برای رفتن را از طریق تمام کتاب.

فصل 1: Arjuna Vishadha یوگا

این فصل توضیح می دهد که گرفتاری آرجونا در شروع جنگ از طریق کلمات Sanjaya. که توضیح می دهد که وضعیت در میدان جنگ که در آن نبرد است در مورد برای شروع است. آرجونا می خواهد خود را ارابه راننده (لرد کریشنا) به جای ارابه نیمه راه بین دو ارتش. او می بیند تنها خود را دوستان و تجارت (کارشناسی ارشد) در حریف اردوگاه. او با ابراز تاسف “چرا باید من کشتن من معرفت و قوم و خویش و آرزوی به عقب بر گردیم؟” پس گفت: او می اندازد و دور از همه سلاح های خود را طول می کشد و صندلی خود را در ارابه ماشین کاملا اشتباه دولت است.

فصل 2: Sankhya یوگا

لرد کریشنا شروع خطبه های خود از این فصل که شامل دو جنبه است.

1. جنبه اول این است: هیچ مرگ به روح است. “مردم خردمند هرگز زاری یا برای زنده یا مرده برای وجود روح است که وجود دارد برای همه زمان ها. آتما (روح) سفر از یک بدن دیگر در مرگ. هیچ کس نمی خواهد بود قادر به از بین بردن است که فنا ناپذیر روح است. بدن قطعا می میرند اما روح را می پذیرد دیگر بدن به عنوان یک فرد قرار می دهد لباس های جدید. بنابراین تنها بدن کشته شده است و نه روح.

2. جنبه دوم اصرار دارد که یک وظیفه ضروری برای انجام این کار اختصاص داده شده به او را به عنوان یک kshatriya (جنگجو) آن است که خود وظیفه ضروری برای مبارزه و پیروزی دشمن است. “شما حق دارید تنها به انجام وظیفه خود و نه برای میوه آن است. انجام وظیفه خود را equipoised رها کردن همه فایل های پیوست به موفقیت یا شکست است. چنین متانت است به نام یوگا”

چنین گفت کریشنا در فصل دوم.

فصل 3: کارما یوگا

لرد کریشنا علت هر عمل و روش ها برای انجام وظیفه.

“فعال جزوات پیدا روشنگری از طریق مسیر عمل است. فعالیت بهتر از اینرسی است. جهان است و زندانی فعالیت خود را به جز زمانی که اقدامات انجام شده به عنوان عبادت و پرستش خدا. بنابراین شما باید انجام هر عمل sacramentally و رایگان از تمام فایل های پیوست به نتایج آن.

پس از قرار دادن چهارم عوامل متعددی در حمایت از انجام وظایف و روش آن را برعهده لرد کریشنا می گوید:

“شما باید تنها برای انجام وظیفه شما لازم نیست که هر گونه حق بر نتیجه است.

بنابراین O آرجونا با آگاهی کامل از من تسلیم همه آثار خود را نزد من.

اصلا میل به سود بدون هر گونه ادعای مالکیت انحصاری و رایگان از بی حالی

مبارزه کنند.” (آیه 30 از سوره 3)

فصل 4: سرنوشت gyana یوگا, یوگا کارما(عمل) از طریق دانش است.

کریشنا ادامه…

“آنچه که در عمل ؟ آنچه انفعال است? حتی عاقل هستند با این سوال گیج. بنابراین من به شما بگویم آنچه در عمل است. هنگامی که شما می دانید این کار شما باید عاری از هرگونه ناخالصی است. به ماهیت واقعی از عمل سخت است درک کنند. او که می بیند انفعال است که در اقدام و عمل در انفعال عاقلانه است در واقع. حتی زمانی که او مشغول است در عمل او آماده است تا در آرامش از Atman (روح)..

کریشنا به نقل از چند اقدامات مقرر شده توسط وداها. پاداش تمام اقدامات را باید در روشنگری. هنگامی که شما رسیده اند روشنگری جهل را فریب شما.هیچ دیگر. شما ببینید تمام خلقت در درون خود چهل و من.

بنابراین شک و تردید در آن بوجود آمده اند در قلب خود را از جهل باید کاهش سلاح از دانش است. مسلح با یوگا, oh Arjuna ایستادگی و مبارزه”

فصل 5: سرنوشت Sanyasa یوگا (یوگا از چشم پوشی)

از یک سو کریشنا طرفداران انجام وظیفه است و بهترین راه برای نجات از سوی دیگر او است ستایش چشم پوشی به عنوان بهترین راه است. آرجونا می خواهد به دانستن است که مطمئن ترین راه و کریشنا را توضیح می دهد و در فصل پنجم.

کریشنا: “هر دو عمل و چشم پوشی از مزایای مواد کمک خواهد کرد که یکی رسیدن به بهشت (بهشت). اما انجام وظایف مهم تر است در میان این دو است. چشم پوشی نیست و ممکن است بدون انجام است. مانند قطره آب روی یک برگ نیلوفر آبی یک Sanyasi (سنت) که انجام و بدون دلبستگی است نه متاثر از گناهان اگر هر نتیجه آن عمل است.

یک یوگی است نه جذب به مواد احساس لذت اما همیشه در خلسه لذت بردن از لذت در. در این راه خود متوجه فرد برخوردار نامحدود شادی برای او کنسانتره در عالی”

جان کلام آموزشهای داده شده است در خلاصه ای از 5 فصل ما شاهد ماهیت وظایف و اثرات چشم پوشی. انشالله فصل دیگر برخورد خواهد شد در طول زمان.

من به شدت توصیه می کنند که خوانندگان ممکن است از طریق تمام فصل برای دریافت کامل حکمت و موفقیت در زندگی است.

[ad_2]

Leave a Comment