Posted on: دسامبر 2, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

اما نوع خاصی از کابل با نام displayport وجود دارد که تا الان رقیب اصلی HDMI است. راستش خود من هم خیلی دوست دارم تا صدا و تصویر را بدون کابل و روی هوا به روی صفحه نمایشگرم منتقل نمایم، هر چند پیشرفتهایی در مورد این آرزوی من حاصل گشته اما هنوز این پیشرفتها آنقدر نبوده که برای عموم امکان پذیر و مقرون به صرفه باشد پس کابلها هنوز بهترین گزینهیی هستند که در اختیار داریم و هنوز هیچ چاره دیگری نیست. چنین گزاره ای وجود دارد که تذهیب روی دوشاخه ها وضوح محتوای منتقل شده را بهبود می بخشد. سپس هردو دستگاه را به برق متصل کرده و روشن کنید، برای نمایش تصویر منتقل شده از پخش کننده ای که به تلویزیون متصل کرده اید باید از طریق کنترل تلویزیون دکمه ای که مربوط به انتخاب گزینه های ورودی نمایشگر است را بر روی گزینه HDMI قرار دهید. برای مطالعه کافیست بر روی واژه راهنمایی جهت خرید کابل HDMI با کیفیت کلیک کنید .

با این که معمولا به این کابلها به عنوان کابل RCA اشاره میشود، ولی در واقع RCA به رابط فلزی سر کابلها اشاره میکند و مخفف نام شرکت «Radio Corporation of America» است که استفاده از این کابلها را به امری عمومی در بین مردم تبدیل کرد. درگاه ویژه ARC در تلویزیونها معمولا مشخص شده و با استفاده از آن دیگر نیازی به کابل اپتیکال مجزا برای انتقال صدا به پلیر نخواهید داشت. معمولا %99 تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی کنونی و یا نمایشگرهای مختلف که در سالهای اخیر تولید شده اند دارای این پورت می باشند. خروجی HDMI کنسول بازی شرکت مایکروسافت Xbox و سونی PlayStation3 در حال حاضر و در چند سال اخیر بسیاری از لوازم ساخته شده قادر به استفاده از این تکنولوژی هستند، برای مثال بسیاری از DVD Player های موجود در بازار، دارای خروجی HDMI می باشند. نسخه 1.2: این نسخه در سال 2009 منتشر شد.

صفحه نمایش LTPO چیست و چگونه به صرفهجویی در باتری کمک میکند؟ تفاوت بین کابلهای دیجیتال در چیست؟ پس بگذارید نگاهی به دو کابل و کانکتور برتر ویدئویی برتر این روزها یعنی HDMI و DVI داشته باشیم و ببینیم چه تفاوت عمدهیی میان این دو وجود دارد. حتی بسیاری از دستگاه های عصر کنونی نیز دیگر پورت های قدیمی را نداشته و برای اتصال آنها به تلویزون باید از این نوع کابل استفاده کنید. امروزه رایج ترین درگاهی که در دستگاه های کامیپوتری و یا سیستم های خانگی استفاده می شود، عکس کابل hdmi پورت HDMI است. HDMI ابتدا برای سیستمهای صوتی خانگی تولید شد، در حالی که DisplayPort برای اتصال رایانهها به مانیتور مورد استفاده قرار میگیرد. عملکرد این پورت شبیه به کابل LAN و USB است، از همین رو بهترین مصرف و کاربرد را در رایانهها دارد و برای سیستمهای صوتی خانگی تولید نشدهاند. برای اینکه بدانید کدام کابل پاسخگوی نیاز شماست، با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. تلویزیونها، مانیتورها و سایر دستگاهها برای عملکرد صحیح به طیف گستردهای از کابلها و اتصالات نیاز دارند. به دلیل شباهت عملکرد این دو به هم، میتوان با استفاده از یک آداپتور «Dual Mode DisplayPort»، دستگاههای DisplayPort و HDMI را به یکدیگر وصل کرد.

در اصل عملکرد این کابلها چیزی مشابه کابلهای اترنت یا سایر کابلهای کامپیوتری است و یک کابل ارزان با قیمت چند هزار تومانی همان تصویر و صدایی را بر روی نمایشگر 49 اینچی هیولا مانند شما ارائه میدهد که یک کابل چند ده هزار تومانی به اصطلاح استاندارد قرار است ارائه دهد و در کابل ارزان هیچ سیگنالی از دست نخواهد رفت. DisplayPort نیز کانکتور جدیدی است که بر روی برخی از کامپیوترها و ابزارهای جدیدتر ارائه شده است و البته هر کدام از این سه کانکتور گونههای مختلف دیگری با عناوین میکرو و مینی دارا هستند. بهتر است ابتدا هر دو دستگاهی که میخواهید به هم متصل کنید را خاموش کرده و از برق بکشید. به زودی نیز بخش کمپین Halo Infinite در اختیار طرفداران قرار میگیرد تا مایکروسافت این سال میلادی را با انتشار دو عنوان بزرگ به اتمام برساند. Mini-HDMI، نوع C است که در لپتاپ و تبلتها مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین USB نوع C از استاندارد DP برای ارائه خروجی تصویر بهره میگیرد. اگر میخواهید روش های قدیمی که از کابل های بی کیفیت برای انتقال صدا و تصویر استفاده میشد را کنار بگذارید بهتر است این کابل را برای دستگاه تلویزیون و پخش کننده خود انتخاب نمایید.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد کابل hdmi نر و ماده لطفا به بازدید از وب سایت ما.

Leave a Comment