Posted on: دسامبر 2, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

البته درصورتی که جراحی زیر نظر یک پزشک متخصص زیبایی حرفه ای انجام شود چنین مشکلی پیش نخواهد آمد . لازم است که هر گونه بیماری جدی را که ممکن است موجب ژینکوماستی شود را با پزشک در میان بگذارید. از میان عوارض احتمالی این عمل که با حداقل موارد و احتمالات رو به روست می توان به عارضه آمبولی اشاره کرد که این موضوع در عمل جراحی لیپوماتیک مرکز دکتر احمدرضا کسایی با استفاده از داروهای رقیق کننده خون و همین طور تشویق فرد برای راه رفتن بعد از عمل به کمترین میزان خود رسیده است. برخی از این ورزشکاران گمان می کنند که با انجام ورزش می توانند این مشکل را حل کنند در حالی که این طور نیست و با گذشت زمان بدتر می شود. در حالی که اگر ژنیکوماستی کهنه و طولانی باشد، قوام سینه سفت است.ژنیکوماستی اگر بعد از سنین 25 تا 30 سالگی و به طور ناگهانی ایجاد شود و سیر سریع داشته و توده پستانی سفت و یا همراه با ترشح باشد، مشکوک به بدخیمی است و آن را باید جدی گرفت.ژنیکوماستی غالبا دو طرفه و گاهی یک طرفه است.آیا علل دیگری هم برای ایجاد ژنیکوماستی وجود دارد؟

لذا قبل از مصرف داروهای شامل این هورمون میبایست با پزشک مشورت کنید. با این حال، یک تحقیق نشان داد که بسیاری از این ادعاها شواهد مشخصی ندارند. ژنیکوماستی وقتی تازه ایجاد شده باشد با برطرف شدن عامل زمینه ای آن، اغلب به تدریج پسرفت می کند اما وقتی طول کشیده باشد(بیش از یک سال) بعید است پسرفت کند. احساس درد و تورم در سینه ها: این موارد علائم شایع ژنیکوماستی هستند، اما ممکن است در اثر کیست و عفونت نیز ایجاد شوند. نتیجه نهایی چند ماه پس از فروکش نمودن تورم ،خود را نمایان خواهد نمود. این هورمون که از دسته هورمونهای استروئیدی است نقش مهمی در بلوغ و نمو پستانداران از جمله انسانها دارد. ممکن است آزمایش خون مورد نیاز باشد. تولید این هورمون در دوران بلوغ به عنوان نیاز جنسی برای تکامل بلوغ در پسران مورد نیاز است. عوارض مصرف خودسرانه تستسـترون میتواند غیرقابل جبران و برگشتپذیر باشد لذا در صورت نیاز میبایست قبل از هر اقدامی، با پزشک متخصص مشورت کرد. یکی از دلایل بزرگی سینه ها در مردان، بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگونه تغییری رخ نداده است ولی اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست.

بیماری ژنیکوماستی به علت افزایش هورمون های زنانه، کاهش هرمون های مردانه و یا عدم تعادل هورمون های زنانه و مردانه در بدن مردان بوجود می آید. همچنین اگر فرد مبتلا به سرطان پروستات، سرطان سینه یا بیماریهای دیگر به مانند بیماری قلبی هستید، مصرف خودسرانه تستسترون میتواند برای شما خطرناک باشد. اغلب مردان بعد از سن ۳۰ سالگی دچار روند نزولی در سطح تستوسترون خون میشوند که این امر خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، دیابت نوع ۲، چاقی، کم شدن تراکم استخوان و مواد معدنی، اختلال در عملکرد جنسی و کاهش توان عضلانی را در پی دارد. یک معاینه فیزیکی از بافت پستان، و همچنین ناحیه تناسلی و شکم انجام خواهد شد. به یاد داشته باشید که عضلات شکم و پا را منقبض نگه دارید. این دارو که تحت عناوین تجارتی مختلف تولید و عرضه میشود تستوسترونی طولانی اثر بوده و بسته به ویژگیهای متابولیکی افراد، به مدت ۲ یا ۳ هفته در بدن به صورت فعال باقی میماند؛ اما بدنسازان و وزنهبرداران قدرتی به طور متوسط هفتهای یک تزریق از این دارو را انجام میدهند.

هورمون تستوسترون از جمله هورمونهای استروئیدی است که ساختار اصلی آن کلسترول است. هرچند که ژنیکوماستی خطرناک نیست اما بهتر است حتما پزشک آن را معاینه کرده تا مطمئن شوید موضوع جدی نیست. برخلاف دیگر گروههای بیماران ژنیکوماستی که اغلب آنها به اضافهوزن یا چاقی دچارند، معمولاً حذف چربی یا پوست اضافه در بدنسازان لازم نیست. در صورتی که یکی از موارد زیر را در خود دارید یا نسبت به دریافت تستسترون حساسیت دارید باید به پزشک خود یا مربی ورزشی خود اطلاع دهید. شایع ترین علت بزرگی سینه در مردان به دلیل رشد بیش از حد سینه در دوران بلوغ می باشد ؛ از دیگر علل رشد غیرمعمول سینه در آقایان ؛ ژنتیک ، تغییرات هورمونی استروژن ، برخی بیماری ها ، استعمال داروهای خاص از قبیل استروئیدهای آنابولیک و اضافه وزن می باشد. ژنیکوماستی در نوزادان: بیش از 50% نوزادان پسر با سینه های بزرگ تر از حد عادی به دنیا میآیند. 6. رشد سینه ها کامل شده و به حد نهایی خود رسیده است. ورم پستان، که التهاب بافت پستان است. نکروز چربی یا یک تورم ناشی از آسیب به بافت چربی پستان. تجمع بافت چربی در سینه، چاقی، لیپوم، فیبروآدنوم و کیستهای موضعی باید از ژنیکوماستی واقعی، افتراق داده شوند.آب پستان و سرطان پستان نیز در تشخیص افتراقی جای دارند که در معاینه بالینی و به کمک آزمایش خون، ماموگرافی، سونوگرافی و در صورت لزوم سیتی اسکن یا امآرآی و سرانجام نمونهبرداری، قابل تشخیصاند.آیا این عارضه، به خودی خود، مشکلی ایجاد میکند؟

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ژنیکوماستی غده لطفا از سایت ما دیدن کنید.

Leave a Comment