Posted on: نوامبر 19, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

به طور دقیق تر می توان گفت، تاثیرات دکوراسیون محیط اداری بر مشتری یا هر فردی می تواند با توجه به عوامل زیادی باشد. همان طور که انتخاب مناسب ملزومات و چیدمان صحیح چشم هر بازدید کننده ای را خیره می کند، انتخاب ناصحیح و چیدمان شلوغ و درهم ریخته آن باعث ایجاد حس بد در افراد خواهد شد. در نتیجه این نوع طراحی با ایجاد حریم صد در صدی حتماً به کارتان میآید. در این محیط با قرار گرفتن میز و صندلی محیطی شبیه به اتاق نشیمن ایجاد می شود و مختص به نشستن افراد ساکن آپارتمان، هتل و یا بیمارستان می باشد. استفاده از این المان های طبیعی منجر به ایجاد فضایی مناسب برای خلق ایده های جدید می باشد و این دقیقا فضایی متناسب با نیازهای استفاده کنندگان است، فضایی آزاد و کارآمد. در طراحی داخلی اداری شرکت با توجه به قدمت ساختمان ، عدم تعمیر و نگهداری مستمر از آن و با توجه به تغییر کاربری جدید و نیاز های جدید کلیه تاسیسات الکتریکی ، آب و فاضلاب ، سرمایش و گرمایش تغییر خواهد کرد و همگی از متد و برند های روز استفاده خواهد شد .

ساختمانهایی که در عصر حاضر بنا میشوند دارای استفادههای متفاوتی هستند که بخشی از آنها دارای کاربری اداری و دکوراسیون داخلی لابی اداری امور دفتری میباشند. هدف اصلی طراحی دکوراسیون داخلی یک محیط، ارائه راه حل ها برای سهولت در استفاده ساکنان و پدید آوردن فضایی مناسب با توجه به نوع کاربری انجام می شود. چیدمان محصولات نمایشگاهی شامل مبلمان مدیریتی، کارشناسی، پارتیشن بندی و کابینت آشپزخانه چیدمان و دکوراسیون اداری می بایست به گونه ای باشد که محیطی مناسب و آرام جهت افزایش عملکرد کارکنان و رضایت آنها را فراهم آورد، بدین منظور رعایت نکات طراحی دکوراسیون اداری مدرن مانند نور محیط، ترکیب بندی رنگ فضا با توجه به نوع فعالیت و کاربری آنها، زیباسازی دیوارها با استفاده از پوشش های مختلف از جمله دیوارپوش، طراحی داخلی فضای اداری و چیدمان مبلمان اداری مدرن اعم از میزهای کارگروهی، کارمندی، کنفرانس و مدیریتی، تقسیم بندی فضاها و لزوم استفاده از پارتیشن و جداکننده های آکوستیک و حتی فضاهای سبز برای کارمندان ضروری می باشد. مکان های برای فعالیت های مشترک، فضاهای کوچک برای کارهای خصوصی یا مواردی که نیاز به تمرکز مطلق دارند، از میزها و مبلمان مختلف می توان برای طراحی داخلی دفتر کار استفاده کرد. حتماً می دانید که افراد، زمان بسیار زیادی را در محل کار خود فعالیت دارند و به نوعی خانه دوم آن ها به حساب می آید.

طراحی داخلی اداری یکی از حرفه ها و هنر هایی است که امروزه مورد توجه افراد و ارگان های زیادی قرار گرفته است. در خرید مبلمان و اکسسوری لازم دقت نمایید که از دو یا حداکثر سه رنگ استفاده کنید و هارمونی رنگها را مد نظر قرار دهید. بنابراین استانداردهای نورپردازی در طراحی داخلی فضاهای اداری خیلی اثر گذاره. در طراحی ساختمان اداری فنجی، برخی فضاهای این مجموعه از فضاهای فیلم سینمایی “Her” و همینطور سریال “Black Mirror ” الهام گرفته شده است .به طور مثال در طراحی داخلی لابی طبقه ی اول از فیلم سینمایی “Her” الهام گرفته شده است؛ که در آن فضایی برای گیاهان در نظر گرفته شده است، این فضا با قسمت ناهارخوری احاطه شده. از آن جا که شرکت فنجی از طبیعت سرچشمه گرفته است، هرچیز که از طبیعت باشد از ارزش های این مجموعه به حساب می آید. از آنجا که حجم مراجعین این مجموعه زیاد می باشد و به فضای زیادی برای انتظار نیاز است، بخش قابل توجهی را به این امر اختصاص داده و با چیدمان مناسب صندلی ها در اطراف فضا و همچنین قرار دادن تعدادی نیمکت گرد در بخشهای میانی، تلاش نمودیم تا این نیاز را تامین کرده و با استفاده از رنگ بندی مناسب و استفاده از گیاهان در قسمت های مختلف، از خشک بودن فضا و کسالت انتظار بکاهیم.

دکوراسیون داخلی توسط دکوراتور صورت می گیرد دکوراتور به دور از قواعد مهندسی و طراحی معماری صرفا کار چیدمان تزئینات داخلی و انتخاب رنگ متریال و پارچه ها، پرده ها، تابلو ها و.. یکی از فضاهایی که در آن تقاضا برای طراحی معماری داخلی اداری کلاسیک بسیار پررنگ است، طراحی داخلی اتاق مدیریت میباشد. تحقیقات زیادی را بررسی کردیم که نحوه ­چیدمان دکوراسیون را در محیطهایی با فضای ­کوچک و محدود را بیان­ کرده­ اند. دومین مورد از تاثیرات دکوراسیون محیط اداری بر مشتری را می توان ظاهر زیبا و ایجاد فضای بسیار جذاب دانست. تصور کنید رنگ غالب اتاقی کاملا سفید است طراحان دکوراسیون داخلی منزل برای ایجاد بافت از پارچههای کتانی، صندلی مخملی، کوسنهای ابریشمی براق و یک مبل راحتی پنبه ای استفاده میکنند. نور کنترل شده و سایه های نرم و بدون شکست باعث ایجاد فضایی به هم پیوسته می شوند. در ادامه به برخی از اصول مهم در دکوراسیون اداری مدرن اشاره می شود.

Leave a Comment