Posted on: نوامبر 1, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

لایت کوین LTC  چیست؟ لایت کوین LTC یک ارز دیجیتال جایگزین است که در اکتبر 2011 توسط چارلز “چارلی” لی ایجاد شد. لایت کوین از کد منبع باز بیت کوین اقتباس شده است، اما با چندین تغییر. مانند بیت کوین، لایت کوین بر اساس یک شبکه پرداخت جهانی منبع باز است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی شود. لایت کوین از جنبه هایی مانند نرخ تولید بلاک سریعتر و استفاده از Scrypt به عنوان یک طرح اثبات کار با بیت کوین متفاوت است. برای خرید لایت کوین می توانید به صرافی ارز دیجیتال موربیت مراجعه نمایید.

نکات کلیدی ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین یک آلتکوین اولیه است که توسط مهندس سابق گوگل، چارلی لی در سال 2011 ساخته شد.

آن را نقره به طلای بیت کوین می نامند و در اوج خود سومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار بود.

از آنجایی که ساختار آن شبیه به بیت کوین است، به عنوان یک شبکه آزمایشی یا محل آزمایش برای بهبودهایی که بعداً روی بیت کوین اعمال شد، استفاده شده است.

آشنایی با لایت کوین LTC

چارلی لی فارغ التحصیل موسسه فناوری ماساچوست و مهندس سابق گوگل است که در سال 2011 به بیت کوین علاقه مند شد. به گفته لی، “در اکتبر سال 2011، من با پایگاه کد بیت کوین بازی می کردم و حدس می زنم کوتاهی آن باشد. این بود که من فقط سعی می کردم … فورکی از بیت کوین ایجاد کنم. این عمدتا یک پروژه جانبی سرگرم کننده بود.”

بیت کوین BTC چه تفاوتی با لایت کوین LTC دارد؟

لایت کوین با هدف “نقره” بودن “طلا” بیت کوین راه اندازی شد. مانند بیت کوین، لایت کوین یک ارز اینترنتی همتا به همتا است. این یک شبکه پرداخت جهانی کاملاً غیرمتمرکز، منبع باز و جهانی است. لی لایت کوین را با هدف بهبود کاستی های بیت کوین توسعه داد.

لایت کوین به گونه ای طراحی شده است که چهار برابر بیت کوین بلاک تولید کند (1 بلاک جدید در هر 2.5 دقیقه نسبت به 10 بلاک بیت کوین)، و همچنین امکان 4 برابر محدودیت سکه را فراهم می کند که جذابیت اصلی آن نسبت به بیت کوین به سرعت و سهولت در دستیابی است. با این حال، از آنجایی که لایت کوین از Scrypt (برخلاف SHA-256 بیت کوین) به عنوان یک الگوریتم اثبات کار استفاده می کند، استفاده از سخت افزارهای استخراج مانند ماینرهای ASIC یا یک ریگ ماینینگ GPU به قدرت پردازشی بسیار بیشتری نیاز دارد.

لایت کوین از نظر ارزش بازار در بین 20 ارز دیجیتال برتر قرار دارد (اگرچه هنوز بسیار پایین تر از بیت کوین است) و تا سپتامبر 2021، بیش از 66 میلیون سکه در گردش داشته است.

ارزش بازار لایت کوین از 4 سپتامبر 2021، به ازای هر CoinMarketCap.3

برنامه های لایت کوین LTC

لایت کوین از زمان راه‌اندازی خود چندین ویژگی را برای بهبود سرعت تراکنش بدون به خطر انداختن امنیت و یکپارچگی شبکه پیاده‌سازی کرده است.

SegWit

SegWit یا Segregated Witness برای اولین بار در سال 2015 برای بیت کوین پیشنهاد شد. با “تفکیک” داده های سیگنال دیجیتال (“شاهد”) در خارج از بلوک پایه در بلاک چین کار می کند. SegWit برای رسیدگی به مشکل مقیاس پذیری بیت کوین توسعه داده شد، اما این پیشنهاد باعث ایجاد اختلافات عمیق در جامعه بیت کوین شد.

در سال 2017، لایت‌کوین SegWit را پذیرفت و به دلیل شباهت لایت‌کوین به بیت‌کوین، به‌عنوان محل آزمایش یا شبکه آزمایشی برای دوام SegWit در شبکه بزرگ‌تر بیت‌کوین عمل کرد. این آزمایش موفقیت آمیز بود و بیت کوین پس از آن SegWit را پذیرفت. برخی از مخالفان پذیرش SegWit که از اندازه بلاک بیت کوین بزرگتر حمایت می کردند، هارد فورک بیت کوین را ایجاد کردند که منجر به بیت کوین کش شد.

شبکه رعد و برق

شبکه لایتنینگ یک فناوری لایه دوم برای بیت کوین است که از کانال‌های پرداخت خرد برای مقیاس‌بندی توانایی بلاک چین برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کند.

مشابه مثال SegWit، thاجرای شبکه لایتنینگ روی لایت کوین یک شبکه آزمایشی برای اثبات امکان نوآوری در بیت کوین بوده است. چارلی لی همچنین استدلال کرده است که وقتی “بلاک چین بیت کوین شلوغ است و هزینه ها بالا است، استفاده از لایت کوین برای ورود به شبکه لایتنینگ آسان است.”

MimbleWimble

MimbleWimble یک پروتکل حفظ حریم خصوصی است که بر اساس تراکنش های محرمانه ای است که اطلاعاتی مانند مبالغ تراکنش را رمزگذاری یا مبهم می کند. استدلال می شود که MimbleWimble می تواند اندازه بلوک را کاهش دهد و مقیاس پذیری را افزایش دهد. چارلی لی در اوایل سال 2019 اعلام کرد که لایت کوین توسعه MimbleWimble را دنبال خواهد کرد و از سال 2021، توسعه در حال انجام است.

Leave a Comment