Comments: 0 Posted by: admixxxdkn Posted on: فوریه 22, 2021

مشکل چاقی و اضافه وزن یکی از معضل های دنیای امروزی و تکنولوژی است. روش های لاغری مختلفی مثل ورزش، رژیم غذایی و جراحی وجود دارد که برای کسانی که دچار اضافه وزن زیاد یا چاقی حاد هستند بهترین راه، استفاده از روش جراحی است.

انواع مختلفی از روش های جراحی لاغری وجود دارد که در این مقاله به عمل اسلیو معده سلیمی می پردازیم. جراحان لاغری از طریق دو راه می توانند بیماری چاقی افراد را درمان کنند، اول اینکه با کم کردن حجم و سایز معده باعث کم شدن اشتها در بیمار و در نهایت کم خوری بیمار شوند تا از این طریق وزن او کم شود، دوم اینکه با عوض کردن و تغییر مسیر طبیعی دستگاه گوارش باعث جذب کم مواد غذایی به بدن شوند و از طریق جذب کردن کم کالری در بدن باعث کم شدن وزن فرد شوند. عمل جراحی اسلیو معده از روش های رایج جراحی لاغری معده است که برای درمان چاقی و اضافه وزن های زیاد مورد استفاده قرار می گیرد و با کم کردن وزن بدن از این طریق بیماری هایی که مستقیما به علت چاقی ایجاد شده اند و یا ریشه در چاقی دارند از بین می روند. یکی از بهترین جراحان چاقی در ایران که به روش های مختلف جراحی لاغری مثل عمل اسلیو معده، بای پس معده، مینی بای پس معده، بالون معده و غیره مسلط هستند آقای دکتر مهدی سلیمی هستند که به علت تجربه فراوان می توانند به شما در رسیدن به وزن ایده آل تان کمک کنند. همچنین قابل ذکر است آقای دکتر مهدی سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک هستند.

 

نحوه عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده جز عمل هایی است که طبق توضیحاتی که در بالا دادیم در گروه یک قرار می گیرد یعنی در این عمل جراح با کاهش بخش اعظمی از معده در حدود هفتاد درصد به روند کاهش وزن فرد کمک می کند و ظرفیت و حجم آن بسیار کم تر از قبل می شود. تفاوت عمل بای پس و اسلیو معده در این است که در عمل بای پس هیچ قسمتی از معده از بدن بیرون نمی آورند اما در عمل اسلیو معده بخشی در حدود هفتاد درصد از معده را از بدن فرد خارج می کند و جزو عمل های برگشت ناپذیر است. بعد از عمل اسلیو معده به عات کم شدن حجم معده فرد بعد از خوردن کمی غذا سیر می شود و دیگر میلی به خوردن غذای زیاد و پرخوری ندارد به همین خاطر وزن او سریعا کم می شود و از این راه چاقی فرد درمان می شود.

دلیل نام گذاری عمل اسلیو معده به این صورت چیست؟

بعد از اینکه جراح قسمتی از معده را طی عمل اسلیو معده بر میدارد شکل معده به حالت موز یا آستین بلوز در می آید. در زبان انگلیسی به آستین، اسلیو می گویند به همین علت در کل جهان به این جراحی عمل اسلیو معده می گویند. با کمک عمل اسلیو معده به راحتی می توانید هشتاد درصد از وزن اضافی خود را از دست بدهید و به وزن هدف و نرمال خود برسید.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment