Posted on: سپتامبر 21, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

نکته مهم دیگری که در قسمت مونتاژ سرسیلندر وجود دارد اندازه گیری طول پیچ سرسیلندر می باشد. پیستون لیفان ۶۲۰ تریتک، تقریباً ۱ میلیون تومان آب می خورد. شیشه بالابرهای درهای عقب ۶۲۰ در هر دو سمت قیمت یکسانی دارند و حدود ۷۵۰ هزار تومان هستند. فنر لول های لیفان ۶۲۰ در جلو و عقب تقریباً همقیمت اند و در محدوده ۴۰۰ هزار تومان قابل خریداری سرسیلندر دوگانه سوز هستند. قفل درهای عقب لیفان ۶۲۰ در هر سمت، نزدیک به ۷۵۰ هزار تومان و قفل درهای جلوی این خودرو برای هر سمت، بیش از ۶۵۰ هزار تومان قیمت دارند. به عقب می کشیم سپس پیچ مربوط را محکم می کنیم ( بعضی مدل ها ) بنابراین قسمت به راحتی می تواند خارج شود دقت شد چرخ دنده روی میل سوپاپ با ۲ نشانه خطی حتماً در وضعیت ساعت ۳ بماند. به همین دلیل در برخی از اوقات سرسیلندرها را از آلومینیوم می ­سازند، زیرا این فلز از چودن بیش­تر می ­تواند در مقابل حرارت ایستادگی کند.

سرسیلندر لیفان
۵-حالا کانکشن های استپر وبرقی انژکتور را خارج می کنیم ۴ پیچ اتصال پایه ای انژکتور به موتور را باز می کنیم. باز کردن مجاری سوخت به سر منیفولد گاز ، این قطعه را هم جدا می کنیم. قبل از خارج کردن تسمه تایمینگ حتماً با چرخاندن چرخ دنده سر میل لنگ نشانه روی چرخ دنده سر میل لنگ نشانه روی چرخ دنده را در موقعیت بالا یا ساعت ۱۲ قرار می دهیم ( به منظور جلوگیری از آسیب رساندن به سوپاپ های برای باز کردن مهره فلایول ابتدا باید دنده فلایویل را ثابت نگهدارید سپس مهره مربوط را باز کنید. ترک و تاب خوردگی سرسیلندر لخت پراید انژکتور ۱۴۱ و ۱۵۱ باعث نشت مایع خنک کننده می سرسیلندر 70 شود. فراگیرترین خودروی ایرانی که دارای موتوری ضعیف است پراید است قدرت این موتور از ۵۹ تا ۶۹ اسببخار بنا به استفاده از قطعات مختلف در خط تولید متغیر است با اینکه این موتور با بار کم بسیار راحت و پرشتاب است اما با افزایش حجم سرنشین خودرو به دلیل گشتاور پایین به سرعت تنبل میشود با اینکه مصرف این موتور پایین است اما در مقابل توان محدودی که ارائه میدهد میتوان گفت راندمان موتور چندان مناسب نیست .

سرسیلندر وانت نیسان
نکته مهمی که باید بدانید این است که سوختن واشر سر سیلندر در یک لحظه و به طور یک دفعه اتفاق نمی افتد بلکه ابتدا حرارت به دلیل کاهش آب رادیاتور افزایش می یابد و به خط قرمز می رسد و در ادامه واشر موجود در سر سیلندر را می سوزاند. سپر جلوی لیفان ۶۲۰ را، یعنی فقط پوسته بیرونی آن، بیش از ۱ میلیون تومان قیمت می دهند. مه شکن های جلوی لیفان ۶۲۰ نیز در هر طرف، بین ۴۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند. واشر سرسیلندر قطعه ایست در موتور خودرو که ما بین سیلندر و سرسیلندر قرار میگیرد و وظیفه آن ایجاد یک آبندی کامل بین سیستم های مختلف روغن رسانی ، آب ، و احتراق موتور میباشد. ماشین بشدت آب کم میکنه. باید یا شیلنگها و اتصالات ماشین رو چک کنی ببینی نشتی داره یا نه ؟ جنتها رو کامل چک کردم. رادیاتور رو طراحی سرسیلندر کلا عوض کردم. حدسی نسبت به روغن سوزی دارم، اما دود ابی نمیبینم از ماشین توی از رادیاتور هم اثری از روغن نیست.

۴-حال نوبت به خارج کردن شلینگ های اب می رسد سعی می شود این کار در زمان خنکی آب رادیاتور انجام شود . مخصوصا در ایالات متحده که از انها در مسابقات اتومبیلرانی همچون IRL ، Champ Car و NASCAR استفاده می شود. چیدمان وایرها از سرمگنت که به صورت ردیف عمودی چیده شده به سر شمع ها که به صورت افقی در مقابل شماست . شمع خودرو با قرار گرفتن در انتهای سیلندر و در هنگام فشردگی بخار بنزین جرقه زده و سبب انفجار بنزین و حرکت خودرو میشود. ۳-حالا نوبت به خارج کردن وایرها از سر شمع می طراحی سرسیلندر شود. این آرایش بسته به چینش سیلندرها می تواند خطی، خطی با زاویه، خورجینی V شکل، جناغی خطی یا VR، جناغی دو ردیفه یا W، تخت، رادیال یا ستاره ای و یا حتی دوار باشد. هر یک از آینه های کناری ۶۲۰ که به صورت راهنمادار هستند، همراه با موتور برقی به قیمت تقریبی ۷۰۰ هزار تومانی عرضه می سرسیلندر گل شوند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سرسیلندر خورجینی دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

Leave a Comment