Posted on: آگوست 4, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0
سامانه پایش مصرف انرژی هفته دولت افتتاح می‌شود

[ad_1]

به گزارش شانا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه‌ و شهرسازی محمد شکرچی‌زاده، درخصوص روند راه‌اندازی سامانه پایش انرژی گفت: دفتری از سوی مرکز تحقیقات راه، مسکن‌ و شهرسازی برای سامانه پایش انرژی راه‌اندازی شده که در حال آماده‌سازی دفتر هستیم.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌ و شهرسازی از احتمال راه‌اندازی سامانه پایش مصرف انرژی در هفته دولت با حضور وزیر راه‌ و شهرسازی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبرداد و افزود: سامانه پایش مصرف انرژی با هماهنگی‌هایی که با معاونت فناوری دفتر ریاست جمهوری انجام دادیم، مقرر شده تا این سامانه در هفته دولت با حضور وزیر راه‌ و شهرسازی و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شود.

وی تصریح کرد: چنانچه سامانه راه‌اندازی شود به شکل آنلاین می‌توان اطلاعات مربوط به مصرف انرژی در ساختمان‌ها را جمع‌آوری کرد که این اطلاعات می‌تواند پایه برنامه‌ریزی برای شرکت‌های خدمات انرژی و همچنین سیاست‌گذاران این حوزه باشد و اطلاعات پایه را به آنها ارائه دهد.  

شکرچی‌زاده با اشاره به اینکه هم‌اکنون آمار دقیق از مصرف انرژی در نقاط مختلف کشور، با توجه به نوع ساختمان‌ها و نوع بهره‌برداران وجود ندارد، گفت: نبود آمار دقیق از میزان مصرف انرژی در ساختمان‌های مختلف، برنامه‌ریزی‌ها را با مشکل مواجه کرده است. با راه‌اندازی سامانه پایش مصرف انرژی، اطلاعات مصرف متوسط انرژی در ساختمان‌ها استخراج می‌شود.

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن‌ و شهرسازی با بیان اینکه قانون‌گذار راه‌اندازی سامانه پایش مصرف انرژی را برعهده مرکز تحقیقات راه، مسکن‌وشهرسازی گذاشته است، از همکاری و اعلام آمادگی سازمان نظام مهندسی ساختمان برای راه‌اندازی این سامانه خبر داد و افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان مرکز تحقیقات را در اجرای این پروژه همراهی می‌کند.

وی عنوان کرد: سازمان نطام مهندسی ساختمان در ارتباط با برنامه‌ریزی‌ها برای کاهش مصرف انرژی در ساختمان‌های در سال‌های گذشته فعالیت‌های مؤثری انجام داده است و بسیاری از استان‌ها نرم‌افزارهایی را برای پیاده‌سازی مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان و صرفه‌جویی در مصرف انرژی طراحی کرده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment