Posted on: دسامبر 23, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

پیستون از آلیاژ آلومینیوم ساخته می شود (آلیاژ آلومینیوم مخلوطی از آلومینیوم و فلز های دیگر است)،زیرا فلز سبکی است.وزن هر پیستون در حدود 450/0 کیلو گرم (1پوند)است.دامنه یا قسمت پایین پیستون را می تراشند تا هم وزن آن کاهش یابد و هم جا برای وزنه های تعادل میل لنگ باز شود. برای ساخت پیستون معمولا از چدن فولاد ریخته گری و یا آلیاژ های آلمینیوم می باشد و با توجه به مقاومت بالای چدن در برابر حرارت چدنی ها عموما برای موتور های دیزلی کاربرد دارند. با اضافه کردن درصدی سیلیکون به آلومینیم ( حدود ۱۶ % ) مقدار انبساط حرارتی به نحو چشم گیری کاهش می یابد. در روز های سرد که سیستم دچار یخ زدگی می شود در سیلندر پولکی هایی وجود دارد که برای جلوگیری از یخ زدگی سیلندر ها جا به جا می شوند و کمی به عقب می روند تا فشار و انبساط موجود در یخ های تشکیل شده به سیلندر فشاری وارد نکند. در غیر این صورت موتور و اجزای دیگر ماشین دچار آسیب های جدی می شوند. برای اینکه از آسیب های جدی به ماشین جلوگیری کنید بهتر است هر هفته حد اقل یک بار میزان آب داخل رادیاتور را چک کنید.

در صورتی که یک مشکل جدی ایجاد شده باشد باید در اولین فرصت ماشین را به تعمیرگاه ببرید و نسبت به تعمیر هر چه سریع تر آن اقدام کنید. سلیمی ابراز داشت: در این مدت طراحی و ساخت دیسشارژ پمپ آب خنککن برای اولین بار در نیروگاه بندرعباس انجام شده است که این امر ۵۰ درصد صرفهجویی ارزی برای صنعت برق کشور به ارمغان آورده است. مثلا در یک سیلندر از جنس کامپوزیت با حجم ۵۰ سی سی این لقی می تواند ۰.۰۰۱۵ اینچ باشد در صورتیکه برای یک موتور با حجم ۱۲۰۰ سی سی از نوع بوش فولادی که معمولا در ماشین های اسنو موبیل و یا ماشین های چمن زنی مورد استفاده است این لقی می تواند حدود :.۰۰۵۵ تا .۰۰۷۵ اینچ باشد . وقتی که پیستون و رینگ و بوش خودرو آسیب ببیند، فشار کاهش پیدا می کند. در تابستان علت استفاده زیاد از کولر ماشین که توسط رادیاتور کار می کند نیز می تواند باعث کاهش آب آن شود. کولر و بخاری خودرو هر دو با استفاده از سیستم رادیاتور کار می کنند و درون آنها نیز مایع منتقل می شود و جریان دارد. اگر این میزان بیش از حد باشد مایع نمیتواند در مجراها به درستی جریان پیدا کند و در نتیجه راندمان این سیستم برای خنک کردن موتور کند شده و کاهش پیدا می کند.

این قطعه هوا را با فشار زیاد از روی رادیاتور عبور می دهد و به خنک سازی آب رادیاتور کمک می کند. برای برطرف کردن این مشکل باید نشتی را پیدا کرده و آن را با کمک یک تعمیر کار تعمیر کرد. پس لازم است تا جنس پیستون ها را در خودرو بدانیم و با کارایی هر کدام هم آشنا شویم. همچنین در روز های گرم سال ممکن است خودرو جوش بیاورد و باعث ایجاد ترک و نشتی در رادیاتور شود و در نتیجه آب آن کم شود. بخاری ماشین به طور مستقیم با رادیاتور در ارتباط است. اگر چه تعویض آب رادیاتور یک امر ضروری است اما لازم نیست که به طور مکرر آن را تعویض کنید. بهتر است در صورت رانندگی طولانی یک ساعت صبر کنید تا موتور به طور piston 125 ts کامل خنک شود. شاید بگویید موتور آتش میگیرد , قیمت پیستون پراید البته درست است اما در اینجا رادیاتور ماشین نقش بسیار مهمی را ایفا می کند . ☑️ کدام یک از موارد زیر در رابطه با پیستون درست است ؟ محصولات ما در بخش موتور شامل رینگ، بوش، پیستون، سوپاپ و سرسیلندر برای انواع خودروهای سبک و سنگین است. در بخش مربوط به موتور خودرو ، عملکرد و وظیفه پیستون خودرو شرح داده شد.

حسن قلعه میناب اپراتور بخش تراشکاری نیروگاه بندرعباس میگوید: پیش از این که قطعات از خارج کشور تامین میشد برای تعمیر و نصب مجدد قطعه مشکل داشتیم، اما حالا که خودمان قطعات را میسازیم دیگر مشکلی وجود ندارد. به دلیل سرعت بالا و فاصله نزدیکی که نسبتبه دیگر اجزا مجاور خود دارند باید دائما روغنکاری شوند و در کنار آن در حرارت ایدهآل کار کنند. بوش و پیستون دو قطعه هستند که به صورت تیمی نقش خود را در موتور اتومبیل ایفا می کنند به همین دلیل نام این دو قطعه در کنار هم می آید. رینگ روغني كه در قسمت پایین پیستون قرار مي گیرد,وظیفه جمع آوري روغن هاي اضافي از روي سطح بوش را دارد. از دیگر دلایل کم شدن آب رادیاتور ، وجود نقص و خرابی در این قسمت می باشد. میزان آب رادیاتور توسط اندازه گیری هایی که در قسمت داخلی مخزن رادیاتور تعبیه شده است قابل اندازه گیری است. رینگ پیستون لبه برجسته نیز رینگی است که سطح مماس آن دارای تحدب بوده و روانکاری بین رینگ پیستون و جداره سیلندر را یکنواخت تر انجام می­دهد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با piston 1more وب سایت خود باشید.

Leave a Comment