Posted on: نوامبر 19, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

این سیر که دانه ای ندارد و همان تخمیر شده سیر سفید می باشد، در یک عمل آوری طولانی 50 تا 90 روزه در رطوبت و دمای بالا به دست می آید و دارای طبعی گرم و متفاوت از سیر سفید می باشد. سیر سیاه از فرآیند تخمیر سیر سفید تحت دما و رطوبت کنترل شده و بدون هیچ گونه مواد شیمیایی و صنعتی به دست می آید که در این فرایند میزان آنتی اکسیدان آن چندین برابر می شود. سیر با داشتن مواد عالی و مغذی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. آیا می دانید سیر سیاه چگونه درست می شود؟ بر اساس یک بررسی مهم منتشر شده در Journal of Food and Drug Analysis ، سیر سیاه فعالیت بیولوژیکی بسیار بیشتری از سیر تازه از جمله خواص آنتی اکسیدانی آن نشان می دهد. این قصبه در 72 هزارگزی شمال خاوری فسا و 36 هزارگزی جنوب باختری نیریز واقع و هوای آن معتدل مایل به سردسیری و آب مشروب آن از چشمه است.

این بخش در شمال باختری شهرستان واقع و حدود آن به قرار زیر است: از جنوب بخش داراب و بخش حومهء فسا، از شمال دریاچهء بختگان، از خاور بخش نیریز، از باختر بخش حومهء فسا. این بخش از سه دهستان بنام ایج، خیر و حومه تشکیل می یابد و مجموع قراء و قصبات و مزارع آن 25 و سکنهء آن در حدود 23000 تن است. و مؤلف فرهنگ جغرافیایی ایران آرد: نام یکی از بخش های چهارگانهء فسا و دهستان حومه است. ۲-سکنجبین ۳-پودر هسته سیب ۴-طریفل ۵- سنا ۶-رفع ریشه های بیماری مانند یبوست و… از مهمترین خواص سیر سیاه می توانیم به درمان بیماری هایی مانند قند خون و کبد چرب اشاره کنیم که برای بسیاری از بیماران میتواند آزار دهنده باشد. سیر سیاه دارای مقدار زیادی ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند پلی فنول، فلاونوئیدها، مشتقات تترا هیدرو β-کاربولین و ترکیبات ارگانوسولفور از جمله S-allyl-cysteine و S-allyl-mercaptocysteine در مقایسه با سیر تازه است. بههمین دلیل مدیریت صحیح علفهای هرز در سیر از اهمیت بالایی برخوردار است. در مقایسه با سیر تازه ، سیر سیاه به دلیل کاهش محتوایآلیسین ، طعم وبوی تندی ندارد.

پیاز والک دارای سه برجستگی کاملا مشخص است بوی سیر می دهد و اغلب دارای 2 برگ دراز نوک تیز و دارای دمبرگ است و معمولا برگ های آن پخته و با برنج و سایر غذاها مصرف می شود. میزان لیپید استخراج شده، از ۰/۵۳ – ۰/۳۱ درصد در سیر تازه تا ۰/۶ درصد در سیر خشک متغیر است (Kamanna and Chandrasekhara, 1980; Tsiaganis, Laskari, and (Melissari, سیر سیاه چگونه تهیه میشود 2006. علاوه بر این به عنوان یک منبع مغذی و انرژی­ زا، لیپیدهای موجود در سیر تازه و سیر سیاه در ویژگی های حسی آنها هم نقش بسزایی دارند. التهاب نه تنها در روند بهبود و ترمیم زخم بلکه در محافظت از بدن ما از مهاجمان خارجی ، از جمله ویروس ها و باکتری ها نیز نقش اساسی دارد. در این بخش نیز به چند راه اشاره میکنیم که کمکتان میکنند با استفاده از سیر ورم غدد لنفاویتان را درمان کنید. 1) – ایج یا ایگ در قرون وسطی شهر معروفی بشمار میرفته است و اکنون از بلوک اصطهبانات فارس است و مدت چندین قرن پایتخت ملوک شبانکاره بوده و اکنون نیز باقی است و قریه ای است واقع در چهارفرسنگی جنوب شرقی قصبهء اصطهبانات.

و رجوع به اصطهبان و اصطهبانات و شبانکاره شود. رجوع به اصطهبانات شود. در قصبهء اصطهبانات درخت تنومندی است که ارتفاع آن چهل گز شاه و دایرهء آن 12 گز است. این آبشار از نوع آبشارهای دوقلو می باشد و به سبب جذابیت و نشاط پیرامون آن به پراهمیتترین منطقهای توریستی این ناحیه بدل گشته است. رفع خستگی: وجود ویتامین ث در ترب سیاه باعث رفع خستگی می گردد. مصرف سیر سیاه در ابتدای روز باعث می شود فرآیند کاهش چربی های مضر در رگ ها، کبد و سایر نقاط بدن، در طول روز و هنگام فعالیت های روزانه اتفاق بیفتد. هوای بلوک مزبور در کمال اعتدال است و در آن نارنج، انجیر و میوه های سردسیری پرورش می یابد. بزهای کوهی این بلوک تریاقی میدهد که بنام فادزهر حیوانی معروفست. رسم اهالی این است که بر هر مسجد چندین درخت گردو وقف کرده اند که در شبهای تمام سال هرکس به مسجد برود و نماز بگزارد چند دانهء گردو به وی میدهند و بهمین سبب گویند مردم اصطهبانات بسیار به نماز علاقه مندند. بعد، سیر کوبید شده را به مدت چند ثانیه برشته کنید. موش ها به مدت 7 هفته با رژیم غذایی همراه با AGE ((4٪ وزنی / وزنی) تغذیه شدند.

Leave a Comment