Posted on: سپتامبر 27, 2021 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

در هنگام خرید نهال گردو یکی از مهمترین سوال هایی که برای مشتریان به وجود می آید قیمت فروش نهال گردو می باشد. حال لازم است بدانید با وجود تفاوت هایی که در انواع این نهال ها وجود دارد طبیعتا قیمت خرید و فروش آن ها نیز با هم متفاوت است. این استان در صنعت کشاورزی ظرفیت های فراوانی را دارد و با توجه به نزدیکی به کشور های آذربایجان و ارمنستان، می تواند محل خوبی برای سرمایه گذاری باشد. بدون شک شهر تبریز یکی از مهم ترین شهرهای استان آذربایجان شرقی است. به این ترتیب به خوبی درمیابیم که بهترین نهال گردو برای شهر تبریز کدام است. شهر تبریز از غرب با دریاچه ارومیه، از جنوب با رشته کوه سهند، از شمال با کوه سرخ فام عون ابن علی همسایه است.

نهال گردو ژنتیک
یک رودخانه به نام آجی چای از شمال و شمال شرقی تبریز میگذرد و به دریاچه ارومیه میریزد. در ایران کاشت نهال گردو از درگز و مغان در شمال کشور تا اقلید فارس در جنوب و از ارتفاعات جنوب غربی ارومیه تا کوه تفتان در جنوب شرقی بین طولهای جغرافیایی ۴۵ تا ۶۵ درجه به خوبی میرویند. الزامات تحمل به سرما: گیاه باید 600 تا 800 ساعت را در دمای 5 تا 10 درجه سانتیگراد در پاییز و زمستان سپری کند. دقت داشته باشید نهال گردو پیوندی اگر درجه یک و مرغوب باشد در سریع ترین زمان ممکن به بار خواهد نشست. آگاهی از آب و هوا و دمای هوا در زمستان و تابستان، یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که هر کشاورزی قبل از کاشت نهال باید به آن دقت کند. این نوع نهال گردو به گونه ای بوده که میوه گردو به صورت خوشه ای در انتهای شاخه ها به صورت جانبی رشد می کند.

با این وجود طبیعتا افراد زیادی به دنبال خرید این نوع نهال هستند. از طریق پیوند ژنوتیپهای متفاوت نهالهای گردو با یکدیگر، انواع نهال گردوی اصلاح شده به وجود آمدند. در این بین نهال گردو پیوندی که یکی از بهترین انواع این نهال ها است به طور حتم از قیمت بالاتری برخوردار می باشد. با کاشت نهال گردو چندلر ، شما در واقع بهترین نهال های گردوی جهان را خریداری می کنید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد هرس گردو وجود دارد و باید بدانید این است که بعد از ریزش برگ ها اصلا نباید آن را نهال گردو مقاوم به سرما هرس کنید. پس بهترین نهال گردو؛کاملا با ارتفاع محل کاشت و جغرافیای زندگی شما رابطه ی مستقیم دارد که در زیر به ترتیب به معرفی نهال های مناطق سردسیر آغاز و به مناطق گرمسیر خواهیم رسید .

به طوری که آب و هوای این مناطق برا کشت گردو بسیار مناسب است. نوع زود گل معمولا از ماه فروردین و یا قبل از آن شروع به شکوفه دادن می نماید، از این رو این نهال، مناسب مناطقی که از زمستان و بهار های بسیار سردی برخوردار می باشند، نبوده و احتمال سرمازدگی و خشک شدن جوانه ها بسیار زیاد است و بهتر است جهت مناطق سردسیر از ارقام دیر گل نهال گردو استفاده نمایند. آیا میدانید در کشور ما که تنوع اقلیم و آب و هوا داریم و کشوری چهار فصل هستیم، هر نهال گردویی مناسب چه شرایط آب و هوایی است؟ شرایط آب و هوایی مناسب برای درخت گردو غالبا هوای معتدل تا مرطوب و خشک می باشد.

Leave a Comment