Posted on: آگوست 4, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0
اوکراین از روسیه گاز نمی‌خرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت دولتی گاز اوکراین (نفتوگاز) اعلام کرد: تا زمانی که مسکو شرایط و قیمت‌های رقابتی در نظر نگیرد خرید گاز از روسیه را که از اواخر سال ۲۰۱۵ به حالت تعلیق درآمده است، ازسر نمی‌گیرد.

اوکراین پیش از تیره شدن روابط دو جمهوری پیشین اتحاد جماهیر شوروی پیشین در سال ۲۰۱۴ – پس از الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در جریان جنگ داخلی اوکراین- یکی از بزرگترین مصرف کنندگان گاز طبیعی روسیه بود.

کی‌یف در نوامبر ۲۰۱۵ خرید گاز از روسیه را متوقف کرد و در عوض خرید از اروپا را افزایش داد.

اوکراین اصلاحات بازار گاز طبیعی را با اقدام‌هایی از قبیل حذف قیمت‌های دولتی گاز برای مصرف‌کنندگان صنعتی آغاز کرده است. این اصلاحات یکی از پیش نیازهای تأمین اعتبار مورد نیاز این کشور  در صندوق بین المللی پول است.

آندری کوبولیف، رئیس هیئت مدیره شرکت نفتوگاز در این باره در ایمیلی به رویترز اظهار کرد: اصلاحات در بازار گاز اوکراین فرصتی را برای هر معامله‌گر اوکراینی یا خارجی ایجاد کرده است که گاز روسیه را با قیمت مناسب و رقابتی بخرد، اما روسیه تاکنون با این شرایط، گاز عرضه نکرده است.

وی افزود: اوکراین هرگز به روزهای معاملات فاسد و وابستگی به روسیه در زمینه انرژی باز نمی‌گردد و مقام‌های روس نیز از این موضوع اطلاع دارند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment