Posted on: می 24, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0
استقبال از مشارکت جوانان در پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها

[ad_1]

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سورنا ستاری که برای افتتاح و بازدید از چند طرح علمی، دانشگاهی و فناوری به استان بوشهر سفر کرده بود، از دستگاه‌های مکان‌یاب آکوستیکی لوله‌های پلی‌اتلین گاز شهری و دستگاه جوش خودکار تی سرویس در خطوط فلزی رونمایی کرد.

وی در سخنانی با اشاره به رونمایی از دستگاه‌های تولیدشده با حمایت شرکت گاز استان بوشهر، گفت: ما درباره فناوری‌های مرتبط با توسعه گاز استان، باید جوانان استان در پارک‌های علم و فناوری و دانشگاه‌ها را شریک بدانیم و دسترسی به این بخش از بازار گاز را برای آنها به‌وجود آوریم تا شرکت‌ها بتوانند قراردادهایی را در این زمینه داشته باشند.

مسلم رحمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر نیز در آیین رونمایی از پروژه‌های گاز استان بوشهر، گفت: دستگاه مکان‌یاب به کمک موج آکوستیکی در طول لوله و دریافت ارتعاشات آن از روی زمین، می‌تواند محل لوله را تشخیص دهد؛ هم‌اکنون این دستگاه آزمون‌های میدانی را با موفقیت پشت سر گذاشته و پیش‌نویس IGS دستگاه، تدوین شده و به‌منظور بررسی و تأیید به واحد  پژوهش شرکت ملی گاز ایران ارسال شده است.

وی همچنین با اشاره به دستگاه جوش خودکار تی سرویس در خطوط فلزی، اظهار کرد: این دستگاه با هدف ساخت دستگاهی قابل حمل با کارایی مناسب و کاربرد آسان برای انجام جوشکاری برای عملیات انشعاب‌گیری از خطوط فلزی برای یک کاربر غیرمتخصص در فرآیند جوشکاری ساخته شده است و با انجام اتوماتیک کردن فرآیند انشعاب‌گیری لوله، سبب افزایش میزان بهره‌وری و دقت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر تأکید کرد: مجری این طرح‌ها دانشگاه خلیج فارس بوده و اعتبار این پروژه‌ها ۴ میلیارد و ۱۰ میلیون ریال است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment