Posted on: می 23, 2020 Posted by: admixxxdkn Comments: 0

[ad_1]

منداب (Eruca sativa) یک خوراکی سالانه, سبز, گاهی اوقات به نام موشک یا roquette. آن استفاده شده است پس Roman, times, اما تنها کشت در مقیاس بزرگ در 20 سال گذشته که در آن تبدیل شده است تا حدودی از نماد “foodie” جنبش است.

قبل از دهه 1990 آن را به طور معمول از برداشت ، این تابعیت در مناطق معتدل سراسر جهان از جمله شمال اروپا و شمال امریکا است. منداب بومی منطقه مدیترانه یافت می شود از مراکش و پرتغال شرق به لبنان و ترکیه است. در هند از دانه های بالغ هستند شناخته شده به عنوان Gargeer. آن است که در کلم (Brassicaceae) اما همان است که گیاه به عنوان وحشی موشک که آن هم خوراکی اما بیشتر شبیه به خردل.

تغذیه:

منداب یک منبع خوب است از: تیامین و ریبوفلاوین و ویتامین B6 و اسید پانتوتنیک و روی و مس. و یک منبع بسیار خوبی از فیبر غذایی و ویتامین A و ویتامین C و ویتامین K و فولات و کلسیم آهن منیزیم فسفر پتاسیم و منگنز است.

برخی آن را در نظر یک داروی مقوی غرایز جنسی.

آن را قوی و طعم تند است و در درجه اول خورده خام در سالاد و معمولا مخلوط با سایر سبزی در سالاد (از فرانسه “mescla” به معنی “مخلوط”). برگ و دانه در غلاف و دانه های خوراکی همه. گل ها اغلب استفاده می شود برای اضافه کردن رنگ به سالاد.

دستور العمل:

در ایتالیا این است که اغلب مورد استفاده در پیتزا اضافه شده فقط قبل از پخت به پایان می رسد به طوری که آن را نمی خواهد پژمردگی. آن را نیز پخته و به عنوان سبزی طرف و یا استفاده خام با ماکارونی یا گوشت.

در تاریخی منطقه از Slovenian Littoral (در حال حاضر جنوب غربی کشور اسلوونی و در بخش ایتالیا) آن را همراه با سیب زمینی آب پز و یا اضافه شده به سوپ. این امر می تواند در خدمت burek با پنیر.

در جزیره Ischia در خلیج ناپل دستگاه گوارش الکل به نام rucolino ساخته شده از این گیاه است. مشروب محلی تخصص لذت بردم راه limoncello یا آب انبه است. شیرین, صاف, طعم تند.

در مصر این گیاه است که معمولا خورده با ful medames (پوره باقلا و روغن زیتون و جعفری خرد شده و پیاز و سیر و آب لیمو) برای صبحانه به طور منظم و همراه با غذاهای محلی غذاهای.

رشد منداب:

منداب یک رشد سریع سرد-سالاد فصل سبز – اغلب آماده برای برداشت فقط 4 هفته پس از کاشت. آن را ترجیح می خاک غنی با pH از 6 تا 6.8 اما آن را تحمل طیف گسترده ای از شرایط. جوانه زدن دانه به سرعت حتی در سرد خاک.

گیاه به عنوان به زودی به عنوان خاک می تواند مشغول به کار در بهار. جلوگیری از کاشت پس از دیگر کلم خانواده محصولات. گیاه ¼ اینچ و 1 اینچ از هم جدا و در ردیف و یا پخش به تنهایی و یا مخلوط با دیگر سبزها. به تدریج نازک تا 6 اینچ شده با استفاده از درختان و میوه های برای سالاد.

آن را به شکل روزت عمیقا lobed برگ. گیاهان تبدیل شدن به راست زمانی که حرارت باعث از درها. اضافه کردن سایه کاهش می دهد درها و رطوبت استرس می تواند اجتناب شود با آبیاری منظم.

طرح پی در پی هر 2 تا 3 هفته به صورت مستمر عرضه تا حدود یک ماه قبل به طور متوسط شما اولین فراست تاریخ. منداب یک گیاه خوب برای مخلوط و اغلب خود دانه. آن نیاز به حشرات برای گرده افشانی و نمی خواهد متقابل با دیگر اعضای خانواده خردل.

به برداشت منداب انتخاب کردن خارج مناقصه برگ در پایه گیاه. ترک مرکز رشد نقطه برای آینده برداشت. برگ بزرگتر تمایل به رابطه جنسی خشن و بسیار تلخ مزه بنابراین برداشت آنها کوچک است. آب و نیز برگ تلخ است.

دانه:

پس از درها منداب ارسال خواهد شد تا گل کوچک سفید با رگه های تیره. Seedpods تشکیل خواهد شد در امتداد ساقه است. این را می توان به صورت تازه خورده – آنها قوی طعم تربچه یا غلاف می تواند خشک و برداشت و دانه مورد استفاده برای کاشت سال آینده.

[ad_2]

Leave a Comment